Strona główna | Polityka Prywatności | Kontakt
                                            


Dready

Co to są Dredy?
Obecne Dredy wywodzą się z lat 50-tych XX wieku. Nosili je członkowie ruchu Rastafari z Jamajki. Uważa się, że rastafari wzorowali się na afrykańskich wojownikach z plemienia Zulsów. Dredy to oczywiście nadal włosy, lecz w nieco innej formie. Mając taką fryzurę nie martwisz się wypadające włosy, gdyż one pozostają w danym dredzie, często wystające cebulki mylone są z łupieżem.

Jak zrobić Dredy?
Aby wykonać dredy musisz mieć włosy o długośći przynajmniej 10-15 cm gdyż przy ich skręcaniu pasma skracają się o połowę. Możesz mieć doczepione syntetyczne pasma w tym przypadku wystarczy długość włosów 5 cm. Wykonanie dredów trwa zazwyczaj 4-6 godz. Genralnie im dłuższe włosy tym lepiej. U czarnoskórych jest to łatwiejsza sprawa, bo włosy skręcają im się bardzo szybko co mają zapisane w geneach. U białoskórych jest trochę trudniej, ale jak najbardziej wykonalne. Im bardziej masz kręcone włosy, tym z wykonaniem dredów łatwiej, podobnie jest z włosami farbowanymi, które łatwiej się zbijają.

dready Dredy można wykonać z każdego rodzaju włosów, nie ważne czy masz cienkie czy grube. Przed ich zrobieniem, włosy trzeba dokładnie umyć i wysuszyć. Możesz przygotować sobie gumki do włosów lub spinki które równo rozdzielą pasma, dzięki czemu dredy będą takiej samej grubości.

Wyróżniamy dwa główne sposoby wykonania dredów:
* 1 sposób, potrzebne są ręce, grzebień i szydełko:
Jest to najpopularniejsza w Polsce technika opierająca się na tapirowaniu pojedynczych pasm włosów grzebieniem, które następnie zbijane są szydełkiem. Im cieńsze szydełko tym bardziej zbite dredy, najczęściej używane są o grubości: 0,5 ; 0,55 i 0,6 mm. Wszystko jest zależne od Twoich wymagań. Jeśli nie chcesz mieć mocno zbitych, możesz użyć grubszego szydełka. Końcówki włosów można zaokrąglić lub zostawić tzw pędzelki.

* 2 sposób bez szydełkowy, potrzebne są tylko ręce i grzebień. Polega na ręcznym tapirowaniu włosów grzebieniem i zbijaniu ich też ręcznie. Dredy różnią się nieco swoją strukturą i od tych wykonanych pierwszą metodą. Są bardziej sprężyste i miękkie, lecz kiedy dojrzeją, nie sprawiają prawie w góle problemów, włosy z nich w ogóle nie wychodzą. Jest to metoda która sprawia iż dredy naprawdę ładnie wyglądają, ale nie każdy potrafi je dobrze wykonać. Jeśli zdecydujes się na tą metodę, musisz znaleźć osobę do ich zrobienia która umiejętnie je zrobi, w przeciwnym wypadku zamiast dredów będziesz miał kołtuny, a to nie jest to czego oczekiwałeś.

Jest jeszcze wiele innych sposobów mniej popularnych, np:
- dredy z warkoczyków, jest to dobra metowa jak chce się mieć długie i cienkie dredy.Jedyna wada to obciążają cebulki przy pogrubianiu odrostów.
- wykonanie drerów wełną lub na sweter. Tu potrzebna jest systematyczność, gdyż jej brak spowoduje, że strąki będa poplątane i nie równe. To, co wełna i swter zrobi z dredami w kilka miesięcy, szydełko zrobi w kilka godzn.

To jeszcze nie koniec zabawy, teraz dopiero zaczyna się prawidłowe dojrzewanie dredów. Powinno wytrzymać się jak najdłużej bez mycia głowy lub myć co kilka dni, ponieważ młode dredy podatne są na rozwalanie się, wychodzenie pojedynczych włosów i cała praca może zaprzepaścić się. Dlatego myj je rzadko przez pierwsze 2-3 miesiące, gdyż muszą szybko się zbić. Codziennie pamiętaj o dokręcaniu ich. Na pełne zbicie potrzeba około pół roku. Włoski wychodzące z dreda, trzeba wciągać do środka bata. Będziesz do tego potrzebować szydełka. Przebij go przez dreda, następnie owiń wokół szydełka wystające włoski i przeciągnij przez niego. Rób tak z pozostałymi wystającymi kłaczkami i odrostami. Gdy dredy staną się twardsze i dokrcęone można umyć włosy np szarym mydłem. Po każdym myciu dredy muszą być dokręcane, co może być trochę bolesne, najlepiej jest to robić na mokro. Dojrzałe dready możesz myć tak często jak chcesz. Zasada jest jedna: Twoje zaczynają nie ładnie pachnieć? to oznaka że masz je umyć!

Ważne, Dredy nie robi się:
- z piwa, jajka, miodu, cukru
- po przez nie mycie, podpalanie, klejenie
- z lakieru do włosów, żeli, pianek do włosów
- u zwykłego fryzjera, która mało zna się na tej motodzie, w efekcie zniszczy włosy specyfikami chemicznymi

Przed zrobieniem dredów, zastanów się nad fryzurą:
- czy grzywkę zostawić, - czy dredy wykonać ze wszystkich włosów, czy z kilku na tyle tzn krasta,
- czy z przedziałkiem czy bez,
Wariantów jest mnóstwo.

Jeżeli Dredy znudzą Ci się, a nie chcesz po ścięciu ich być łysy/a, zaczękaj kilka miesięcy, a przez ten czas nie dokręcaj odrostów. Pozostawione kilka centymetrowe odrosty można łatwo rozczesać a dredy ściąć. ścięte dredy, możesz sobie zostawić (po jakimś czasie może postanowisz do nich wrócić - możesz sobie je ponownie doczepić), możesz sprzedać.

Pielęgnacja Dredów
Otóż, wbrew negatywnym opiniom, że dredy śmierdzą i są niechlujne Dredy myje się. Głowę moczysz. szampon mieszasz z dodatkiem wody i na kładasz go na dredy od nasady w dół. Delikatnie masuj skórę głowy. Czynność można dwukrotnie powtórzyć. Jeśli nie chcesz łupieżu, pamiętaj o dokładnym spłukaniu.
Co do wyboru szamponu opinie są podzielone, jedni radzą zwykłe ziołowe bez odżywek, inni szare mydło a jeszcze inni zwykłe szampony zakupione w drogerii lub specjalistyczne preparaty do mycia dredów które są ciężko dostępne w Polsce. Wybierz, te najbardziej Tobie odpowiadające. Odzywkę stosuj od czasu do czasu, gdyż zbyt częste nakładanie jej może dredy obciążyć.
Dredy schną kilka a nawet kilkanaście godz, zalezy od grubości i ilości ich. Latem wysychają szybko, gorzej zimą. Najlepiej umyj je wieczorem lub rano jeśli nie masz zamiaru nigdzie wychodzić. Spanie w mokrych dredach objawia się lekkim spłaszczeniem ich.
Pamiętaj, do suszenia nie używaj suszarki, zwłaszcza przy świeżych dredach. Nadmuch powietrza osłabia strukturę włosa i powoduje, że więcej włosków wychodzi na wierzch.

Łupież: jest to częsty problem wśród dredziarzy. Skóra dopiero przystoswuje się do zmian myć i nowej fryzury dlatego z początku może pojawić się. Aby pozbyć się problemu, możesz użyć powszechnie znanych specyfików typu Nizoral. Całe szczęśćie łupież to stan przewlekły i szybko ustępuje. Jednak gdy okaże się, że po wielu próbach nie ustępuje należy udać się z tym problemem do dermatologa.

Szybkie dredy dla kobiet nie pragnących dredów na stałe: Jeśli chcesz otrzymać szybko i błyskawicznie dready, to jest na sposób. Choć jest to technika daleka od prawdziwych dredów i po jednym umyciu włosów znika to daje fajny efekt.O tym jak trudno jest zrobić prawdziwe dready i jak długo trwa ich pielęgnacja zostało opisane powyżej.
Można zrobić dready, które odrobine przypomnaja te oryginalne. Wystarczy, że podzielisz wilgotne włosy na pojedyncze pasemka i posmarujesz je mocnym żelem. Każde pasemko skręcaj zawijając je na palcu, poczekaj aż wyschnie i całość utrwal lakierem do włosów. Efekt gwarantowany.
Fryzury.sekrety-urody.net © 2007-2011