Dla kogo brązowe włosy?

Brązowe, zadbane włosy mają swoje zwolenniczki. Ich głębia ma wiele odcieni. Dlatego też proponuję zapoznać się tematem, komu pasuje brązowy kolor.
Jest to nie tylko kolor jesieni. Ten kolor jest łatwiejszy w pielęgnacji, ale należy przestrzegać pewnych zasad. Super efekty uzyskasz podczas wykonywania sombre, ombre oraz bronde właśnie na brązowych włosach.

Szatynki śmiało wykonują kokosowe włosy czy też cold brew hair.

Brązowy kolor włosów jest kolorem pasującym dla wielu typów urody. Duże znaczenie ma karnacja to właśnie z nią, trzeba zgrać kolor. Ten kolor podkreśla oczy, brwi czy też owal twarzy.
Wiek nie odgrywa tutaj roli.

Wprowadzenie refleksów rozjaśni twarz. Ombre będzie też ciekawym rozwiązaniem. Bez względu na długość włosów i rodzaj cięcia każdy brąz inaczej będzie się prezentować.
Bardzo duże znaczenie ma kondycja włosów. Im zdrowszy, tym lepszy efekt w stylizacji i odmłodzi twarz.

W tej palecie barw wśród brązów znajdziesz zarówno zimne jak i ciepłe odcienie. Znawcy podzielili w ten sposób, że zimne odcienie pasują dla pań o typie urody Zima i Lato.
Natomiast ciepłe bardziej odpowiadają Jesieni i Wiośnie.

Tak wkrótce:

Zima i Lato

To osoby, których cera ma chłodne zabarwienie z minimalnym kolorem różu. Wśród nich królują oczy niebieskie, zielono- brązowe czy szare. W ogromnej palecie barw śmiało można sięgać po: rude, kakaowe, gorzką czekoladę, orzechowe czy ogniste.

Wiosna, Jesień

To osoby z ciemniejszą karnacją o włosach brązowych lub ciemnego blondu. Cera przybiera kolor żółtawy, brzoskwiniowy lub ma odcień lekko pomarańczowy. Panie mogą wybierać w kolorach: orzechowym, mlecznej czekolady, miodowym, miedzianym, czerwonym brązie.

To była wstępna selekcja.

Teraz oceń kształt buzi i kolor oczu. Wszystko ma znaczenie. Nawet sposób obcięcia włosów daje dużą różnicę w wyglądzie.
Wszystko możesz naprawić. Ale uważaj to działa w dwie strony. Uważnie rozpatrz swoje pomysły względem koloru i stylizacji fryzury oraz kształtu buzi i rodzaju cery.

Ciemne włosy mogą nieco pogrubić twarz. Dlatego też osoby o pociągłej twarzy oraz łagodnych rysach śmiało mogą wybierać ciemny brąz. Zwracaj też uwagę na podbródek, bo możesz sobie zaszkodzić ciemnym kolorem.

Usta i oczy a odcień włosów.

Zwróć uwagę, co wyróżnia się w rysach. Czy są to oczy, usta a może brwi? Jest to harmonia czy kontrastowość cech. Przy harmonii proponuję skłonić się na jasne odcienie brązu i dadzą naturalność jako całości. Pod uwagę weź sposób malowania się. On zdecyduje o wyborze koloru farby. Jeśli jest kontrast, możesz sięgać po ciemne odcienie. Ale wcale nie pomijaj jasnych odcieni brązu.

Delikatność w doborze farb ma ogromne znaczenie, bo z wybranym kolorem masz czuć się młodziej i elegancko.

A co z piegami?

Piegi nie są przeszkodą, dobrze komponują się z wieloma odcieniami brązu. Jednak unikaj bardzo ciemnych brązów a szczególnie zimnych odcieni.

Kolor oczu a odcienie brązu.

Brązowe oczy

Współgrają z brązowymi włosami. Wybierać możesz wśród następujących kolorów: ciemny i jasny brąz, gorzka czekolada, kasztanowy brąz. A fryzury ombre i bronde dodadzą uroku.

Niebieskie oczy

Do nich pasują brązy, rude oraz blondy. Do jasnej cery pasują chłodne odcienie brązu. Do ciemniejszej cery wybierz odcienie rude, miedziane brązy.

Zielone oczy

Pasują wszelkie rudości i miedziane. Zwróć tylko uwagę na karnację cery. Dopiero wtedy zdecyduj o odcieniu farby.

Sposób sprawdzenia typu urody.

Mamy dwa typy urody: Ciepły i Zimny.

Łatwo sprawdzić, do jakiego typu należysz. Wystarczy, że weźmiesz złotą i srebrną biżuterię. Przymierzysz do twarzy i ocenisz. Jeśli padło na srebro jesteś zimnym typem urody i jesteś Zimą lub Latem. Złoto świadczy o ciepłym typie urody i należysz do Wiosny lub Jesieni.

Natomiast ręcznikiem białym owiniętym wokół twarzy ocenisz kolor cery. Żółtawy kolor to oznaka ciepłego typu urody. Chłodny odcień daje kolor jakby niebieskawy cery.

Dla typu ciepłego sprawdzają się jasne i średnie brązy, mleczna czekolada, mahonie, odcienie orzechowe i czerwienie oraz bursztynowe.
Zimny typ urody połączysz, z popielą oraz ze średnimi i ciemnymi brązami.

Aby mieć piękny brąz, wybierz farbę profesjonalną. Z naturalnie brązowych włosów wydobędziesz głębię koloru. A przy innych prawidłowy dobór farby gwarantuje skuteczność w zmianie koloru.
Farby wolniej ulegają wypłukiwaniu, mają lepsze wybarwienie. Nie niszczą włosów.

Jak i gdzie farbować włosy?

Masz do wyboru dwa sposoby farbowania. Udać się do fryzjera lub czynność tą wykonać w domu. Dobór oksydantów jest bardzo ważny. Im mniejsza procentowość np. 3% wtedy rozjaśnianie jest o 1 ton. Przy 6% rozjaśnisz włosy o 2- 3 tony. Wyższe procentowości skutecznie zmieniają kolor włosów.

Zanim rozpoczniesz farbowanie, umyj włosy dzień wcześniej, aby pozbyć się resztek lakieru i innych dodatków. Farbować należy włosy suche i zaczynamy od tyłu głowy.
Najpierw farbę dajemy na odrosty potem na pozostałe. Należy trzymać się ściśle instrukcji.

Brązowe włosy i pasemka.

Takie zestawienie jest nadal modne. Włos zyskuje na objętości. Wydobyta głębia sprawia, że zyskujesz na lekkości.

Jest kilka rodzajów pasemek, które możesz wziąć pod uwagę.

Sombre – cieniutkie pasemka rozjaśniane o 1- 2 tony. Złote refleksy dają wrażenie muśniętych słońcem.

Die hair – farbuje się same końcówki włosów dla kontrastu z kolorem bazowym brązem.

Flamboyage – farbujesz włosy na kilku poziomach wykorzystując jaśniejsze odcienie od koloru wyjściowego.

Baylights – bardzo cieniutkie refleksy tylko 1 ton różniące się od koloru wyjściowego.

Kolor brązu ma wiele odcieni. Jest w czym wybierać. Trzymaj się tylko zasady nie szkodzić włosom. Brązy jasne, ciemne, popielate, miodowe ciepłe, zimne i wiele innych każde z nich wracają na salony.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]