Farbowanie włosów

Niezależnie od tego, czy oczekujesz trwalej bądź tymczasowej zmiany koloru, pragniesz, aby Twoje włosy miały modny, intensywny, ekspresyjny lub naturalny kolor. Chcesz aby Twoje włosy wyglądały naturalnie, elegancko lub awangardowo? A może masz ochotę nadać im jednolity kolor, wiele odcieni lub intrygujące refleksy? W tych czasach jest to wszystko możliwe nawet jest to wykonywalne samemu w domu. W drogeriach są farby do włosów które umożliwią Ci to w prosty sposób. Farbowanie włosów stanie się teraz proste i przyjemnie.

Jesteś początkująca i nigdy nie farbowałaś włosów? Aby zdecydować, który produkt jest dla Ciebie najlepszy musisz odpowiedzieć pierw sobie na kilka pytań: Jaki jest Twój naturalny kolor? Jak długo chciałabyś aby Twój kolor się utrzymał? i jakiego rodzaju zmiana koloru Cie interesuje?

Każda farba do włosów ma na odwrocie tabele na której można sprawdzić czy dany odcień będzie dla Ciebie odpowiedni. W pierwszej kolumnie można zobaczyć czy wybrany produkt jest zalecany dla Twojego wyjściowego kolory włosów. W drugiej kolumnie sprawdzisz jaki efekt koloryzacji możesz osiągnąć.

Proces farbowania włosów zaczyna się w momencie wymieszania kremu koloryzującego z emulsja aktywizująca. Czas aktywności mieszanki jest ograniczony, dlatego aby uzyskać najlepszy rezultat, najlepiej nałożyć ja na włosy natychmiast po sporządzeniu mieszanki.

Ważna Rada !!!

Przed koloryzacja posmaruj skórę czoła (wzdłuż linii włosów), okolice oczu i uszy kremem – uważaj by omijać nasadę włosów. Nawet jeśli pojawia się plamy, łatwo je usuniesz zwilżonym wacikiem i łagodnym szamponem.

Włosy farbowane, cienkie i zniszczone potrzebują szczególnej opieki. Wycieńczone środkami farbującymi są pozbawione witalności i zdrowego połysku. Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek z których warto skorzystać, a mianowicie jakie stosować kosmetyki, jak takie włosy pielęgnować i domowe sposoby na włosy farbowane.

Włosy farbowane myj szamponem przeznaczonym dla tego rodzaju włosów. Możesz go dobrać do barwy włosów. W drogeriach wiele firm oferuje szampony dla włosów blond, czarnych i rudych. Te specjalistyczne preparaty łagodnie oczyszczają włosy a co najważniejsze zatrzymują kolor. Kosmetyki te zawierają proteiny, witaminy, które domykają łuski włosów. Przede wszystkim nie używaj szamponu „2w1” (a przeciwłupieżowy wmasuj tylko we skórę), gdyż znajdujące się w nich substancje wiążą się z kreatyna włosa, wypierając z niego barwniki. Po każdym umyciu włosów, stosuj odżywkę do farbowanych włosów.

Jeśli masz włosy blond i kolor Ci nieco wyblakł, dodaj mu za pomocą płukanek świetlisty połysk. Pasma płucz raz w tygodniu w herbatce rumiankowej, zaś ciemne włosy w korze dębu lub łupin orzecha włoskiego. Suszone zioła kupisz w aptekach zielarskich. Używaj 2-3 saszetki na jeden litr wody. Możesz również nadać glebie koloru po przez szampon koloryzujący. Spłukuje się po 6-10 myciach.

Jeśli Twoje włosy przeszły taki zabieg jak dekoloryzacja włosów lub były intensywnie rozjaśniane to sięgnij po silniejsze kosmetyki które zawierają naprawcze składniki oparte na najnowszych technologiach ( np z serii Chroma Riche lub BC Ochrona Koloru Schwarzkopf Professional). Regenerują pasma i przedłużają trwałość farby nawet do 30tu myc. W salonach fryzjerskich dostępne są również maski do włosów, która rozprowadza się na kosmykach, a po 5-20 min spłukuje lub odżywkę w sprayu lub fluidzie.

Następna ważna zasada to: Nie farbuj włosów częściej niż jest to konieczne. Każde farbowanie włosów niszczy włosy a w szczególności jeśli robisz to sama w domu. Farby do użytku domowego są silniejsze niz te fryzjerskie. Przed ich zastosowaniem przeczytaj uważnie ulotkę a sama farbę trzymaj na włosach nie dłużej niż jest to zalecane. Unikaj przegrzewania włosów suszarka, nie stosuj lokówki ani prostownicy. Szczotki do włosów używaj tylko z naturalnego włosia lub grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, gdyż nie naruszają osłonki kosmyków uwrażliwionych farbowaniem. Jeśli chcesz np zrobić sobie trwała, skonsultuj się pierw ze swoim fryzjerem. A jeśli zdecydujesz się na taki zabieg, zachowaj miedzy nim a koloryzacja odstęp przynajmniej jedno miesięczny.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]