Fryzury damskie z lat 40

Zmiana w sposobie układania fryzur rozpoczęła się w latach 40-tych. Rewolucja w stylizowaniu na dobre zagościła w tych latach.
Zapanowała większa swoboda w ich stylizowaniu. Użyciu kolorów było wielkim przełomem wieku, ale stosowano tylko w tonacji ciepłej: brąz, beż, czerń.
Do farbowania używano hennę, która nie niszczyła włosów. Dlatego też z łatwością można było dobrać fryzurę i kolor do swoich upodobań.

Dlaczego chętnie sięgamy do lat 40tych?

Stylizacja z lat 40tych sprawdza się na weselach, imprezach oraz uroczystościach. Fryzury tamtego okresu były bardzo kobiece i eleganckie.
Wybór fryzur był ogromny. Od rozpuszczonych po stylowo upięte. Tak bardzo znana wszystkim fryzura fale właśnie pochodzi z tamtego okresu.
Pasuje na wszystkie uroczystości i nadal jest bardzo modna.

Jak ułożyć fale z lat 40tych?

Idealna dla włosów długich nie tylko gęstych, ale i cienkich. Cienkim doda objętości. Loki muszą być grube. Wykonasz je, wykorzystując wałki o grubych oczkach lub lokówki z szeroką nadstawką.
Nakręcasz włosy. Potem delikatnie rozczesujesz i pryskasz lakierem z połyskiem. Teraz bardzo modny.

Asymetria lat 40 przy krótkich włosach?

Po nakręceniu włosów można było upiąć włosy z jednego boku niżej a drugiego wyżej. Wysokość upinania po bokach była dowolna, dlatego też tworzyły się dzięki temu różne fryzury.

Ta dowolność w układaniu zrobiła rewolucję w ich stylizacji. Fryzury coraz częściej pasowały do rysów twarzy. Natomiast mniejsza ilość kosmetyków dawała naturalny wygląd fryzurom.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]