Grzywka

Każda kobieta chciałaby mieć niepowtarzalną i oryginalną fryzurę i taką można mieć za pomocą prostego zabiegu grzywki. Odważnym kobietom proponuję się zmianę totalną, ostrożnym- niewielką, ale za to bardzo sexy. Fryzury z grzywką są bardzo kobiece. Grzywka doda uroku starej fryzurze i całkowicie ją odmieni.

Wciąż jest modna grzywka prosto ścięta i lekko zasłaniająca oczy. Taka fryzura pasuję osobom o pociągłej twarzy, którą długa grzywka nieco skróci. Uczesanie jest bardzo sexy i nawiązuje stylem do super modnych teraz lat 70. Grzywka może być idealnie równa albo trochę wycieniowana, postrzępiona. Fryzury z grzywką są stylowe i cały czas na topie. Dość długa, delikatnie wycieniowana grzywka skutecznie odwróci uwagę od zbyt wysokiego czoła. Fryzury z grzywką powróciły triumfalnie do mody, dlatego chętnie decydują się na nie prawie wszystkie panie zarówno młode dziewczyny jak i bardziej dojrzałe kobiety. Grzywka pojawia się w wielu wcieleniach.

Przy krótkich fryzurach grzywka jest bardziej postrzępiona i czesana na pazurki. Przy dłuższych włosach sięga do brwi a nawet bywa jeszcze dłuższa. Często wtedy cieniuje się ją ukośnie lub zaczesuje tak, że opada aż na policzki. Zawsze wygląda bardzo naturalnie. Bez względu na modę, warto pamiętać o tym, by dopasować ją nie tylko do stylu fryzury, ale także do kształtu twarzy. Im bardziej okrągła twarz, tym grzywka powinna być delikatniejsza. Jedynie kobiety o idealnej owalnej twarzy mogą sobie pozwolić na różne eksperymenty, lecz lepiej sama nie eksperymentuj, idź do fryzjera, bo wbrew pozorom, perfekcyjne obcięcie grzywki jest bardzo trudne.
Przykładowe fryzury z grzywką:

– włosy krótkie
*gładkie z grzywką-To bardzo odważna fryzura. Jest stylizowana trochę na „Boba”, trochę na fryzurę „kare” z lat 20.- w wersji z przedłużonymi bokami. Charakteryzuję ją przede wszystkim gładka grzywka i wycieniowany tył. Grzywka może być idealnie równa, do brwi, albo trochę wycieniowana. Włosy z boku krótkie lub zakrywając uszy.
Jak to zrobić? Urodę naturalnie prostych włosów podkreślisz za pomocą mleczka wygładzającego. Jeśli masz włosy podatne na układanie lub „puszące się”, do wyprostowania grzywki przyda Ci się żelazko fryzjerskie. Włosy mocno kręcone najpierw rozprostuj grubą szczotką. Na koniec utrwal fryzurę lakierem.

– włosy półdługie
*słodka jak Merilyn – zrób z boku przedziałek w zygzak i rozpyl na włosy żel w płynie. Modeluj pasma grubą, okrągłą szczotką tak, by uniosły się u nasady. Końcówki podwijaj do góry i usztywniaj je lakierem. Grzywkę rozdziel palcami na cienkie pasemka, ułóż na czole i utrwal lakierem.

– włosy długie
* intrygująca kusicielka – włosy (skrócone ukośnym cięciem i mocno wycieniowane z boków i przodu) myjemy i suszymy. Asymetrycznie obciętą grzywkę zaczesujemy na twarz, tak by z jednej strony opadała na oko. Prostujemy wszystkie pasma prostownicą, następnie zwilżamy je sprayem modelującym lub żelem w sprayu. Susząc suszarką, rozczesujemy włosy grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Kilka kosmyków z czubka głowy zaczesujemy do przodu i spryskujemy niewielką ilością nabłyszczającego kosmetyku.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]