Jak dobrać kosmetyki do włosów?

Każdy z nas wie, że prawidłowo dobrane kosmetyki to połowa sukcesu w ich pielęgnacji. Prawidłowy wygląd włosów świadczy o ich kondycji.
Ale prawda jest taka, że często bez dogłębnego zastanowienia sięgamy szybko po to co jest pod ręką. Jednak warto przyjrzeć się kosmetykom do włosów.
Zamiast samemu szukać w drogeriach, spróbujmy co nieco ująć w tym artykule. Wiemy, że jest tego bardzo dużo. Najlepsze efekty uzyskasz z kosmetyków, które pasują do twoich problemów.

Niby wiemy, jak korzystać z kosmetyków, ale po krótce przypomnę.

Jak dobrać szampon?

Szampon ma na celu oczyścić skórę głowy ze wszystkich nieczystości. Do stosowania wyłącznie na skórę głowy. Nie powinien drażnić skóry głowy.

Jak stosować odżywkę?

Powinna być używana na włosy od połowy głowy. Musi być dobrana do potrzeb danych włosów. Jej zadaniem jest przywrócić nawilżenie włosom oraz ich pielęgnację. Prawidłowe zestawienie szamponu i odżywki ma ogromne znaczenie w wyglądzie skalpu. Szczególnie ważne jest to przy problematycznej skórze głowy.

Dlatego ważny jest skład wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych. Proponuję czytać etykiety i dobierać kosmetyki do własnych potrzeb. Jakie skutki odczuje skóra głowy gdy źle dobierzesz preparat?

Objaw przesuszenia to jeden z objawów. Skóra stanie się swędząca i łuszcząca. Będzie sprawiać wrażenie napiętej.
Przy zbyt mocnym oczyszczeniu skóra wydzieli nadmiar sebum i łoju co skutkować będzie częstszym myciem.

I co dalej? Proponuję zainwestować w naturalne kosmetyki do włosów. W ich składzie odnajdziesz składniki pochodzenia roślinnego oraz mineralnego. Zwykle na każdym z nich odnajdziesz przeznaczenie, do jakich włosów stosować. Kosmetyki są bezpieczne, łagodzą podrażnienia, likwidują stany zapalne. Ponadto nawilżą i odżywią włosy.
Producenci chętnie skłaniają się do użycia wody siarczkowej. Dzięki niej skóra głowy ze stanami zapalnymi wraca do zdrowego wyglądu.
Bardzo dobre efekty uzyskuje się przy użyciu kosmetyków firmy Balneo.
Firma specjalizuje się w przywracaniu dobrej kondycji zarówno skóry głowy jak i włosów.

A jakie kosmetyki na domknięcie łuski włosa?

Włosy słabo domknięte poznasz po jego wysuszonych końcówkach. Matowe, wysuszone i rozdwajające włosy wymagają przywrócenia nawilżenia. Do tego celu proponuję wybrać naturalną odżywkę zgodną z przeznaczeniem Drobna uwaga. Dobierz ją w zależności od porowatości włosów. Włosy proste wymagają innych kosmetyków niż kręcone. Włosów cienkich nie obciążaj ciężkimi preparatami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków?
W zależności od potrzeb:
– aby przywrócić prawidłowe ph, szukaj preparatów ze składnikami zakwaszającymi np. z kwasem mlekowym.
– aby prawidłowo nawilżyć skórę i włosy szukaj humektantów to jest np. gliceryna czy też alkohol cetylowy.
– aby włosy mogły być natłuszczone, zastosuj emolienty, do których należy między innymi olej kokosowy.

Jeśli odżywka w swoim składzie zawiera wyżej wymienione składniki to znak, że twoje włosy będą odżywione i nabłyszczone bardziej wypielęgnowane. Bardzo pomocne w pielęgnacji są mgiełki odżywki zwykle w sprayu i ułatwiają aplikację.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]