Jak pogrubić włosy?

Piękne, grube włosy są ozdobą każdego człowieka. Robimy wówczas wszystko, aby taką czuprynę mieć, ponieważ cienkie włosy źle wpływają na nasze samopoczucie.
Wiemy, że słabe włosy to nie tylko genetyka. Duży wpływ na wygląd włosów ma stres, nieodpowiednia dieta z dużą ilością przetworzonych produktów oraz choroby przy których leki wpływają na kondycję skalpu.

Cienkie włosy nie mogą być utrapieniem. Nie zwlekaj i szukaj sposobów na ich odratowanie i wzmocnienie. Pomogą ci w tym dobre kosmetyki.
Nie zapominaj o domowych sposobach. Fachowej pomocy uzyskasz u specjalisty.

Zacznij od obcięcia włosów, które dostosujesz do kształtu twarzy. Niech nie będzie żal rozdwojonych włosów.

Jakie stosować kosmetyki na pogrubienie włosów?

Proponuję poszukać w drogerii odżywki, w której składzie mieszczą się proteiny, aminokwasy, keratyna czy też jedwab. Celem tych składników jest wniknięcie do środka włosów i uzupełnienie braków. Zlikwidowanie puszenie się włosów, które zwykle powstaje przez brak odpowiedniego nawilżenia.

Łaskawym okiem na pogrubienie włosów można spojrzeć na farby z henną. Pod wpływem reakcji związków henny z włosami tworzy się nadbudowa i daje to efekt ich pogrubienia.
Osoby z blond włosami muszą mieć na uwadze, że henna barwi na ciemniejszy kolor.

Do jasnych włosów proponuje się zastosować senes, który da odcień złotych refleksów. Barwnik z senesu w połączeniu z keratyną regeneruje włosy dając efekt pogrubienia.

Innym kosmetykiem chętnie stosowanym jest suchy szampon. Dobry jest ten w piance. Po jego zastosowaniu nie masz efektu sklejonych włosów i wyglądu mokrych kosmków.

A co z naturalnymi olejkami?

Oczywiście bardzo przydatne są w utrzymaniu kondycji włosów. Zwykle pozostawiasz je na kilka godzin lub na noc we włosach.
Wskazane, aby regularnie je stosować. Olejki należy dopasować do rodzaju i struktury włosów. Jeśli masz puszące włosy specjaliści proponują olejek lniany.
Przy włosach nisko porowatych weź pod uwagę olejek kokosowy. Ale najbardziej lubianym preparatem jest uniwersalny olejek arganowy. Łatwo wnika w głąb włosów i pielęgnuje je od środka.

Jak pogrubić włosy domowymi sposobami?

Zacznij od prawidłowego masażu głowy. Delikatnie bez szarpania uciskaj skalp głowy. Poprawisz krążenie głowy i cebulki włosów szybciej wychwycą składniki potrzebne do regeneracji.

Do kolejnej metody potrzebny jest jeden liść aloesu i olej kokosowy. Wystarczy go umyć i drobno pokroić. Do małego garnuszka włóż odrobinę oleju kokosowego i pokrojony aloes.
Teraz lekko podgrzej. Po ostudzeniu nałóż na skórę głowy. Taka kompozycja przyczyni się do odżywienia cebulek i ich wzmocnienia przez co dostajesz pogrubiony włos.

Dobrym sposobem jest zastosowanie wcierek we włosy. Możesz wykonać je z soku z cebuli, z żółtka jaja i dodatku olejku np. arganowego. Potrzymać we włosach minimum 1 godz. Potem umyj włosy.

Poszukaj też sposobów na maseczki z dodatkiem mleka, drożdży czy też nafty. Już nasze babcie szukały sposobów z ich zastosowaniem.

Już dostarczenie organizmowi właściwej ilości płynów polepsza kondycję nie tylko włosów ale całego organizmu. Dobre nawilżenie powoduje lepsze krążenie a co za tym idzie dokładne uzupełnienie składników w całym ciele.

A jeśli dorzucisz do tego prawidłowo zbilansowane, zdrowe jedzenie to efekt murowany. Będzie widoczny we włosach.

Gdy zawiodły inne sposoby i nie jesteś przekonana, że pomogą udaj się do specjalisty od włosów – trychologa. U niego uzyskasz odpowiedź na nurtujące cię pytania.
Może też skierować na mezoterapię igłową. Zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednio przygotowanych koktajli witaminowych.
Stosuje się je odstępach ok. 3- 4 tygodniowych aż do momentu uzyskania dobrego efektu. Trycholog może przepisać leki dostępne tylko na receptę i zgodne z potrzebami włosów.

Podsumowując włosy można pogrubić i dać im zdrowy wygląd. Od nich będzie zależało dobre samopoczucie potrzebne na każdy dzień. Kosmetyki i prawidłowe mycie włosów oraz ich rozczesywanie wpływa na kondycję. Optycznie dobrana fryzura dopełni całości w wyglądzie włosów.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]