Kręcone włosy

Marzysz o kręconych włosach, bo masz już dość prostych lub falujących? Aby otrzymać kręcone włosy nie potrzeba ogromnej pracy, wystarczy troszkę wolnego czasu. Na początek proponuję papiloty gdyż to jest stara i sprawdzona metoda na piękne loki i ponadto najmniej niszczą włosy. Inną domową metodą na finezyjnie kręcone włosy jest owijanie pasm na grubych drutach do robienia swetrów i suszenia ich suszarką. Najprościej i najszybciej jednak skręcisz włosy lokówką elektryczną. Aby uzyskać piękny skręt, przed nawinięciem każdego pasma spryskaj je od spodu lakierem. Potem gotową fryzurę polakieruj jeszcze raz.

Im dłuższe masz pukle, tym szybciej się rozprostowują. Jeśli upniesz je wysoko na głowie, loczki będą Ci znacznie dłużej towarzyszyć. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy powinnaś o nie szczególnie dbać. Pamiętaj, że włosy kręcone są bardzo delikatne, wymagają szczególnej opieki, gdyż mają tendencję do przesuszania się i rozdwajania. Z tych względów nie powinnaś często używać prostownicy. Jeżeli już nastąpi taka konieczność to staraj się po każdym takim zabiegu nakładać maskę regenerującą i używaj kosmetyków do pielęgnacji tego właśnie rodzaju włosów. Rozdwojone, matowe końcówki nie są ozdobą, dlatego po każdym umyciu nie zapomnij wmasować w nie odżywkę odbudowującą. Loki delikatnie rozczesuj, nie rozsypia się, jeśli użyjesz palców lub grzebienia o grubych, szeroko rozstawionych zębach.

Kręcone włosy zawsze były modne, każdy rodzaj loków jest dozwolony (może poza afro). Od dużych i niedbałych, poprzez drobne, spiralne aż po mocno roztrzepane i lekko natapirowane. Takie uczesanie nieźle wygląda tez z grzywką.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]