Krótkie fryzury

Fryzury krótkie mają za zadanie pokazać lekkość, swobodę kobiecość. Są wygodne i łatwe do ułożenia, dlatego lubi je wiele kobiet. Do tej pory jednak krótkie fryzury traktowane były przez kreatorów fryzur po macoszemu. Na szczęście teraźniejsza moda przyniosła zmiany i do modnych w tym sezonie mini spódniczek i niezbyt długich paznokci dołączyły równie krótkie włosy (włosy powinny sięgać najwyżej do linii brody. Pamiętaj jednak, że takie pasma muszą być naprawdę perfekcyjnie ostrzyżone, bo tylko wtedy wyglądają dobrze.

Przydadzą Ci się też odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Do wyboru masz woski, żele, kleje, gumy. Dzięki tym kosmetykom wyczarujesz fantazyjne czy zmysłowe uczesanie.

To nie prawda, że tylko długie włosy są kobiece i podobają się mężczyznom. W krótkich fryzurkach też możesz wyglądać pięknie. Ten styl zdecydowanie dominuję. Włosy układają się naturalnie, trochę niesfornie, jak przy podmuchu wiatru. Cieniowanie daję im puszystości. Asymetryczne cięcia, nieregularne pasemka i niepokorne kosmyki odwracają uwagę od niedoskonałości rysów twarzy.

Także loczki są trochę chaotyczne i nie przypominają klasycznej mocnej trwałej. Bardzo modne są również grzywki: zarówno ta długie i gęste, jak i postrzępione, opadające na oko i zakładane za ucho. Obok głównego trendu dyskretnie wkracza tendencja odwołująca się do lat 30., 40. i 60. Tu każdy włos zna swoje miejsce. Krótkie fryzury zdecydowanie odmładzają. Krótkie włosy swobodne i naturalne sprawiają wrażenie jakby żyły własnym życiem. W bardzo krótkich fryzurach odsłaniających całą twarz dobrze wyglądają tylko kobiety o klasycznych, drobnych rysach. Dla pozostałych są grzywki, asymetryczne cięcia, nieregularne kosmyki. Aby nadać włosom lekkości i podkreślić strzyżenie można zastosować ożywiającą fryzurę pasemka (ale nie te kontrastowe, regularnie zamieszczone).

Najmodniejsze są naturalne brązy- od jasnych do ciemnych i różne odcienie blond. Pasemka powinny być dyskretne, nie powinno być widoczne gdzie się zaczynają a gdzie kończą, tak, aby wyglądały jakby nieoczekiwanie padł na nie promień słońca.

Oto kilka propozycji na zrobienie fryzury z krótkich włosów:

– zalotna chłopczyca
Krótkie włosy, starannie wycieniowane metoda ślizgu i piórkowania oraz wysoko skrócone na karku myjemy, a potem wcieramy w nie odrobinę kremu modelującego. Suszymy suszarką, podkręcając włosy półokrągłą szczotką i kierując pasma z czubka głowy do przodu. Na zakończenie mocnym żelem formujemy pazurki wokół twarzy. Baczki wywijamy delikatnie na zewnątrz.

– w totalnym chaosie
Te fryzury to krzyżówka fryzur „łóżkowych”, rockowych i.zaczesanych na bok a la księżna Diana. Włosy znad czoła zaczesane do góry, do tyłu lub na bok.
Jak o zrobić? Potrzebujesz suszarki ze skupywaczem (pozwala ogarnąć strumieniem powietrza pojedyncze pasma). W wilgotne włosy wetrzyj piankę. Pochyl głowę i susz pasmo po paśmie, każde kierując w inną stronę. Rozetrzyj w dłoniach trochę kremu lub kleju i „targaj” włosy.
Jest świetna propozycja dla włosów cienkich. Optycznie doda im objętości. Włosy zaczesane do góry polecam dziewczynom o niskim czole, na bok- tym o wysokim

– gładkie z grzywką
To bardzo odważna fryzura. Jest stylizowana trochę na „Boba”, trochę na fryzurę „kare” z lat 20.- w wersji z przedłużonymi bokami. Charakteryzuję ją przede wszystkim gładka grzywka i wycieniowany tył. Grzywka może być idealnie równa, do brwi, albo trochę wycieniowana. Włosy z boku krótkie lub zakrywając uszy.
Jak to zrobić? Urodę naturalnie prostych włosów podkreślisz za pomocą mleczka wygładzającego. Jeśli masz włosy podatne na układanie lub „puszące się”, do wyprostowania grzywki przyda Ci się żelazko fryzjerskie. Włosy mocno kręcone najpierw rozprostuj grubą szczotką. Na koniec utrwal fryzurę lakierem.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]