Pielęgnacja włosów

Piękne włosy, to nasz odwieczny problem, każda z nas marzy o takich kosmykach. W sytuacjach wymagających szybkiego ratunku mam 10 profilaktycznych zasad, które warto zastosować.

1. Mało puszyste włosy
Po wytarciu ich ręcznikiem nałóż piankę dodającą objętości i susz je suszarką z dyfuzorem. Pasma na czubku głowy podnieś, tapirując specjalnym grzebieniem. Całość delikatnie spryskaj lakierem

2. Długie włosy – farbowanie odrostów
Pasma włosów zwiń w ślimaki i zepnij spinką lub klipsem. W ten sposób odsłonisz je u nasady i łatwiej będzie Ci nakładać tam równomiernie farbę.

3. Włosy kręcone – by loki trzymały się dłużej.
Użyj szamponu do włosów kręconych – poprawi ich skręt. Przed założeniem wałków każde pasmo spryskaj lakierem. Po ich zdjęciu, loki roztrzep palcami. Tak ułożone włosy na pewno przetrwają kilka godz.

4.Utrwalenie fryzury – naturalny wygląd
Podczas rozpylania nie trzymaj opakowania zbyt blisko głowy. Rób to z odległości 20-30 cm, w ten sposób preparat do utrwalenia fryzury spada równomiernie na włosy i w małych ilościach, a jego nadmiar nie spada.

5. Piękne krótki włosy? czyli jak zmienić nudną krótką fryzurę na szaloną
Na wilgotne włosy nanieś piankę zwiększającą objętość i wysusz silnym strumieniem powietrza. W palcach rozetrzyj odrobinę brylantyny lub żelu strukturalizacyjnego. Nastrosz nim pojedyncze pasemka.

6. Fryzury awangardowe – kosmetyki do stylizacji>
W tym przypadku sprawdzają się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które potrafią wyrzeźbić każdą fryzurę. Do skomplikowanych fryzur najlepsze są woski, gumy i pomady. Mocno usztywniają nawet trudne do ułożenie włosy i trzymają się ich bardzo długo.

7. Gładkie włosy – czyli co zrobić by były gładkie i błyszczące
Włosy spryskaj sprayem wygładzającym i wymodeluj na okrągłej lub półokrągłej szczotce (metalowej lub plastikowej). Możesz również użyć prostownicy. Za nim jednak po nią sięgniesz nałóż na kosmyki kosmetyk nawilżający. Włosy poddane przy modelowaniu wysokiej temperaturze są wówczas chronione i pozostają odpowiednio nawilżone.

8. Krótkie włosy – szybka odmiana
Jeśli chcesz je mocno nastroszyć użyj mocnego żelu. Najpierw rozprowadź go na włosach, następnie przeciągaj po poszczególnych kosmykach prostownicą unosząc ich końce do góry. Jeśli nie mają aż tak bardzo odstawać od głowy, wyciągaj je delikatnie palcami. Możesz je również po prostu mierzwić dłonią przy skórze.

Mamy dla Ciebie coś wspaniałego kilka prostych rad by Twoja pielęgnacja włosów była skuteczna a Twoje włosy lśniły pełnym blaskiem. Tak jak każda kobieta marzysz miedz takie włosy jak aktorki czy modelki w reklamach szamponu. Jeśli będziesz się trzymać kilku ważnych zasad osiągniesz to.

Oto rady jak powinna wyglądać Twoja pielęgnacja włosów:

– Podczas mycia włosów skórę głowy masuj całymi dłońmi. Taki masaż złuszcza martwe komórki naskórka oraz skutecznie usuwa zanieczyszczenia i łój. Ucisk pobudza również krążenie krwi, włosy otrzymują więcej składników odżywczych i szybciej rosną. Wcieranie szamponu tylko opuszkami palców jest mniej skuteczne.

– Przed nałożeniem szamponu rozcieńcz go woda. Do mycia włosów nie używaj dużych ilości kosmetyku, nawet jeśli są skłonne do przetłuszczania się. To wysusza skórę głowy, która broni się i wydziela więcej łoju.

– Staraj się zawsze nakładać na włosy odżywkę. Jeśli brak ci czasu, a masz włosy normalne lub tłuste, użyj kosmetyku bez spłukiwania. Przy włosach suchych skuteczniej zadziała tradycyjna odzywka, która spłukuje się po kilku lub kilkunastu minutach pod silnym strumieniem chłodnej wody.

– Dokładnie spłukuj włosy pod strumieniem bieżącej wody, najlepiej letniej i chłodnej. Domknie ona łuski włosów, a fryzura nabierze gładkości i blasku.

– Po każdym myciu rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Szarpanie zamiast czesania bardzo osłabia włosy i powoduje ich rozdwajanie. Mokre sa bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. Jeśli masz długie włosy, ich rozczesywanie zacznij od końcówek.

[custom-related-posts title="Zobacz także"]