Upięcia włosów

Fryzury upięcia są bardzo wygodne. Upiąć włosy można w kucyk – na sportowo, lub w pięknego koka – wystawne przyjęcia. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy nasze kosmyki lubią wpadać do oczu i latać na około. Dobrze upięte trzymają się przez długi czas. Podstawą efektownej fryzury są dobrze ostrzyżone włosy, które dadzą się łatwo wymodelować. Dzięki odpowiednim preparatom bez większego trudu samodzielnie ułożysz włosy.

Jak ułożyć elegancki kok
Elegancka impreza wymaga klasycznej oprawy, jeśli masz odpowiednio długie włosy, zaczesz je do góry w fantazyjny kok. Najpierw wyprostuj włosy prostownicą lub wygładź na dużej szczotce, potem spryskaj nabłyszczaczem i wygładź. Następnie z tyłu głowy zwiąż kucyk.
Podziel kitkę na dwa pasma: jedno (centralnie, z góry cieńsze i resztę. Większą część owiń sobie wokół dłoni i końcówkę schowaj pod spód. Wyjmij rękę, zamotane pasmo przytrzymaj poziomo przy głowie i przewiąż tym cieńszym pasmem (raz z jednej, raz z drugiej strony gumki). Końcówkę schowaj, podepnij wsuwkami lub szpilkami. Kok możesz ozdobić elegancką spinką lub wpleść w niego delikatne perły. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie trwały, użyj specjalnego stelaża do układania koków (do kupienia w sklepie fryzjerskim).

[custom-related-posts title="Zobacz także"]